У неділю, через два місяці після того, як Європейський Союз заборонив більшість сирої нафти з Росії, блок розширить ембарго на російські поставки дизельного палива та бензину, джерела життя транспорту.
Ескалація спрямована на подальше стримування енергетичного бізнесу Росії, відрізаючи його від найважливішого експортного ринку. Продажі нафтопродуктів мають вирішальне значення для фінансування бюджету країни і, зрештою, її війни в Україні. Захід сподівається повільно зменшити це джерело грошей для Кремля.
Дизельне паливо має вирішальне значення для європейської економіки, воно забезпечує не лише вантажівки, що доставляють товари, але й понад 40 відсотків автомобілів у Європейському Союзі. Минулого року Росія забезпечила близько половини дизельного імпорту Європи, близько 700 000 барелів на день. Ці обсяги може бути важко швидко замінити, і в останні тижні європейські нафтопереробники готувалися, нарощуючи свої резерви.
Війна Росії в Україні та реакція Заходу на неї вже спричинили кардинальні зміни в глобальних лініях постачання сирої нафти та природного газу. Очікується, що майбутня заборона на російські нафтопродукти підштовхне енергетичну галузь до ще однієї серії викривлень.
Аналітики кажуть, що російські нафтопереробники можуть спробувати продавати дизельне паливо, вироблене для Європи, у місця, де дозволена більш висока концентрація забруднюючих речовин, як-от у Західній Африці, тоді як європейським енергетичним компаніям доведеться більше шукати палива з високими специфікаціями, яких вимагає місцеве законодавство.
Постачання дизельного палива можна скоротити іншими способами. У зв’язку з тим, що економіка Китаю, ймовірно, почне нагріватися завдяки пом’якшенню обмежень, пов’язаних із Covid-19, нафтопереробні заводи там і в інших країнах Азії можуть перейти на виробництво авіаційного палива за рахунок дизельного палива, зменшуючи кількість дизеля, доступного для відправлення в Європу.
Перешкоди для Росії можуть означати, що вона не в змозі продати всю свою продукцію. Це може означати зменшення дизельного палива на світовому ринку, що призведе до подальшого скорочення поставок, які були обмеженими протягом кількох місяців.
Нарешті, Європейський Союз, країни Великої сімки та їхні союзники намагатимуться обмежити обсяг прибутку, який Росія може отримати від своїх нафтопродуктів, встановивши максимальну ціну, подібно до того, як вони зробили для російської нафти в грудні. .