Тривала глобальна продовольча криза стала одним із найбільш далекосяжних наслідків російської війни, сприяючи масовому голоду, бідності та передчасній смерті.
Сполучені Штати та їхні союзники намагаються зменшити збитки. Американські чиновники організовують зусилля, щоб допомогти українським фермерам вивозити продовольство зі своєї країни через залізничні та автомобільні мережі, які з’єднують зі Східною Європою, і на баржах, що подорожують вгору по річці Дунай.
Але з настанням глибокої зими, а Росія атакує інфраструктуру України, криза загострюється. Дефіцит їжі вже посилюється через посуху на Африканському Розі та надзвичайно сувору погоду в інших частинах світу.
За оцінками Всесвітньої продовольчої програми ООН, понад 345 мільйонів людей страждають або знаходяться під загрозою гострої нестачі продовольства, що більш ніж удвічі перевищує кількість у 2019 році.
Дефіцит продовольства та високі ціни завдають сильного болю Африці, Азії та Америці. Офіційні особи США особливо стурбовані Афганістаном і Єменом, які були спустошені війною. Єгипту, Лівану та іншим великим країнам-імпортерам продовольства важко виплачувати свої борги та інші витрати через різке зростання витрат. Навіть у таких заможних країнах, як Сполучені Штати та Британія, стрімке зростання інфляції, спричинене частково війною, залишило бідніших людей без їжі.
«Нападаючи на Україну, житницю світу, Путін атакує бідних у світі, посилюючи глобальний голод, коли люди вже знаходяться на межі голоду», — сказала Саманта Пауер, адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку або USAID.