“Орлята” і “Рух перших”. Як Росія стрімко “перекодовує” українських дітей
Після повномасштабного вторгнення тисячі українських дітей опинилися під контролем росіян, — частину з них вивезли на територію РФ, з іншими працюють на окупованих територіях України. Вже очевидно, що Росія намагається використати молоде покоління українців, щоб вирішити власні проблеми з демографією та нестачею мобілізаційного резерву. Проте, щоб це було можливо, дітей треба зробити лояльними до РФ, перевчити згідно з російською пропагандою. Або як кажуть вже самі росіяни, — “перекодувати”. Як окупанти намагаються це провернути, розібрали в аналітичній статті Центру стратегічних комунікацій від Міністерства культури та інформполітики України.
Крім того наприкінці січня в Росії ухвалили рішення щодо запровадження стратегії молодіжної політики до 2030 року, згідно з якою заплановано взяти під контроль російської держави всю позашкільну систему дитячого виховання. Так, усі творчі гуртки на території РФ та в окупованих районах України мають увійти в систему “Загальноросійського громадсько-державного руху дітей та молоді — “Рух перших”. Ця система має особливість, — вона має залучати до позакласної роботи з дітьми “ветеранів СВО” та “героїв Росії”.
А гауляйтер Мелітополя Галина Данильченко мало не порівнювала українців з гітлерівцями: “І сьогодні ми не лише згадуємо жертв фашизму, але й розуміємо, з ким ведемо боротьбу сьогодні, коли наші земляки продовжують гинути від рук нацистів. Боротьбу, яка врятує наших дітей та онуків від фільтрації божевільних українських націоналістів”.
Крім того, окупанти намагаються і “підкупити” дітей. Представники російської влади показово допомагали дітям, виконували їх бажання на Новий рік задля піару, також бойовики “ДНР”-“ЛНР” і російські військові роздавали дітям в школах цукерки, щоб скласти про себе добре враження.
Журналіст Максим Грабовський, який раніше працював на ТБ в Маріуполі, розповідає: “Особисто мене емоційно зачепила історія про окупантів, які приходили у школу доньки моїх знайомих та роздавали дітям цукерки. І потім ця дівчинка в телефонній розмові сказала: “А от українські військові нам цукерки не носили…”