Виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври: суд ухвалив рішення, яке спростить роботу Мінкульту
Комісія Міністерства культури та інформаційної політики України розпочала перевірку у Лаврі після розірвання договору оренди з УПЦ МП.
Господарський суд Києва ухвалив постанову, яка має забезпечити безперешкодну роботу комісії з приймання-передавання держмайна Києво-Печерської лаври до розгляду по суті основного позову щодо розірвання договору оренди приміщень Лаври з УПЦ (МП).
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, пише УНІАН.
“Ми маємо рішення Господарського суду Києва про забезпечення позову, задоволена одна з наших вимог щодо того, щоб ніхто не перешкоджав роботі міністерства до набрання законної сили рішення суду, до розгляду основного позову заповідника. Так що, я думаю, що відсьогодні ексцесів під час роботи комісії не буде”, – розповів міністр.
Ткаченко також зауважив, що у Києво-Печерської лаврі “триває діалог” між комісією та представниками УПЦ (МП).
Виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври
Національний заповідник “Києво-Печерська Лавра” оголосив про розірвання договору про оренду з Українською православною церквою Московського Патріархату від 29 березня 2023 року, проте тривалий час представників комісії не допускали на територію церкви.
Священники УПЦ МП заявили, що нібито у Міністерстві культури немає “жодних юридичних підстав для таких дій“, а сам факт називають ультиматумом влади.
Міністр культури Олександр Ткаченко наголосив, що передавання Лаври в безтермінове користування УПЦ МП було ухвалено за часів президентства Віктора Януковича і викликає багато запитань.
1 квітня суд обрав запобіжний захід екснаміснику Києво-Печерської лаври митрополиту Павлу Лебедю у вигляді двох місяців домашнього арешту.
12 квітня Комісія Міністерства культури та інформаційної політики України розпочала перевірку у Києво-Печерській лаврі після розірвання договору оренди з УПЦ МП. Там вже фіксують руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини.