“У партнерів є занепокоєння” – Захід в очікуванні контрнаступу ЗСУ: The Guardian
Журналісти проаналізували можливості контрнаступу ЗСУ.
Розмови про потенційний контрнаступ Збройних сил України не вщухають. Західні журналісти поспілкувалися з українськими військовослужбовцями та запевнили, що найближчі місяці бойових дій будуть вирішальними.
Про це пишуть журналісти The Guardian.
Як зазначають аналітики, занепокоєння партнерів України зростає, і успішна контрнаступальна операція, скажімо, на півдні могла б допомогти відносинам між Києвом та Заходом і, вочевидь, розв’язати питання щодо постачання озброєння.
“Війна на кілька місяців перейшла у майже нерухому лінію фронту, російські війська все ще утримують майже п’яту частину країни, а вартість військової та фінансової допомоги Україні, очевидно, починає хвилювати деяких західних союзників”, – йдеться у матеріалі.
Найбільш оптимістичні серед України та її союзників сподіваються на повторення драматичних військових тріумфів минулої весни та осені, коли війська РФ були відкинуті від Києва, а потім за кілька тижнів витіснені зі сходу та півдня країни.
Вашингтон та європейські столиці хвилюються через стан армії України після важкого року війни. Проте, за оцінками, кількість смертей росіян принаймні вдвічі перевищує втрати українців.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг минулого тижня заявив, що Україна отримала 1550 броньованих машин і 230 танків, а також велику кількість боєприпасів від Альянсу та країн-партнерів. Країни НАТО також навчили і спорядили дев’ять нових бронетанкових бригад, що залишило Україну в “сильній позиції”.
У міру того, як нова техніка надходить до України, дедалі більше висловлювалися припущення про те, коли і де може початися контрнаступ ЗСУ.
Одним із найбільших факторів, який, ймовірно, впливає на дату початку наступу, поза контролем України чи Росії, є погода. Це була холодна та дощова весна, через що земля була непридатна для маневрів, зокрема, техніки, а сильний вітер може обмежити роботу життєво важливих розвідувальних і атакувальних безпілотників.
Багато українських військовослужбовців кажуть, що здобутки на фронті торік підняли довіру до свого керівництва, зокрема до головнокомандувача Валерія Залужного.