Україна намагається оточити Бахмут у новій меті «тактичного оточення»
Українські сили скоротилися до невеликих плацдармів у зруйнованому східному місті Бахмут, яке, незважаючи на своє обмежене стратегічне значення, стало найкривавішим полем бою війни. Але вони досягли успіхів на російських флангах, намагаючись оточити місто та продовжити там бій, за словами українських чиновників і військового персоналу на місці.
«Я в окопах. Ми укріпилися на позиціях», – написав у смс-повідомленні солдат 5-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ Юрій з позиції на південь від Бахмута, поблизу села Кліщіївка. Він говорив на умовах анонімності з міркувань безпеки.
«Навколо нас багато мертвих росіян», — сказав він.
Україна все ще тримає уламки міста, включаючи територію навколо того, що стало пам’яткою останнього редуту України: знищену скульптуру радянського винищувача МіГ, за словами кількох військовослужбовців, які брали участь в обороні позиції, яку російські сили продовжують оскаржувати.
Генерал-полковник Олександр Сирський, східний військовий командувач України, який несподівано відвідав лінію фронту в неділю, визнав, що Україна контролює лише «невелику частину» Бахмута. Але він сказав, що новою метою є оточити місто в «тактичне оточення», повторюючи заяву, опубліковану в Telegram заступником міністра оборони Ганною Маляр.
Слова про цю стратегію продовження битви, незалежно від того, хто технічно контролює місто, з’явилися, коли президент України Володимир Зеленський намалював похмуру картину стану битви, відповідаючи на запитання, поставлені групі під час візиту до Хіросіми, Японія. Сьома зустріч на вищому рівні. Його слова викликали питання про те, як би виглядала українська перемога, враховуючи знищення міста та витрати, які вже заплатили його захисники.
У цьому місті на північному сході Донецької області проживало близько 70 000 людей до того, як Росія вторглася в Україну минулого року. Відтоді він був спустошений, постраждав від найзапекліших боїв за час конфлікту, оскільки російські війська та сили найманців групи Вагнера, які складалися переважно зі звільнених російських полонених, блок за кварталом завойовували землю.