ТЦК немає в Єдиному реєстрі України: що це означає для військовозобов’язаних
Йдеться про випадки неявки до ТЦК.
Територіальні центри комплектування та соцпідтримки не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі як юридичні особи.
Про це заявила адвокатка Вікторія Кравченко у своєму YouTube-каналі, пише “Уніан”.
Кравченко проаналізувала ухвалу Верховного суду України, яким він встановив фактичну відсутність територіальних центрів комплектування та соцпідтримки (ТЦК) як юридичних осіб. А також нагадала, що ще у 2021 році було ухвалено закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку”. У ньому зазначено, що ТЦК утворюються на базі чинних військових комісаріатів шляхом їхнього перетворення протягом двох місяців.
“Усе начебто чудово, все зрозуміло, але у нас в країні існує Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізосіб та громадських формувань”, – зазначила юристка Вікторія Кравченко.
Вікторія Кравченко показала ухвалу Верховного суду України від 5 грудня 2022 року, що розглядав касаційну скаргу Івано-Франківського ТЦК. В ухвалі ВСУ зазначено: “Водночас у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні відомості щодо юрособи – Івано-Франківський міський ТЦК СП”.
Юристка наголосила, що державна реєстрація юридичних осіб – це офіційне засвідчення державою факту створення юридичної особи шляхом внесення відомостей до Єдиного держреєстру.
“Що ж виходить? Територіальні центри комплектування та соцпідтримки не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі як юридичні особи“, – заявила адвокат.
За словами юристки, якщо військовозобов’язаного притягують до адмінвідповідальності за неявку до ТЦК, він під час розгляду справи у суді має звертати увагу на той факт, що територіального центру комплектування немає в Єдиному реєстрі.
“Наполягайте на тому, що ТЦК навіть не мають права здійснювати представництво у суді, адже не існує такої юридичної особи”, – каже Кравченко.