Контрнаступ ЗСУ визначить майбутнє не лише України – Economist
Аналітики зазначають, що “чим швидше Захід почне розкривати деталі гарантій безпеки, які він надасть Україні, тим краще”.
Від того, що відбуватиметься на фронті у наступні кілька тижнів залежить не лише доля України, але й майбутнє Європи.
Про це пише Economist.
Зазначається, що, ймовірно, в України ніколи не буде кращого шансу, ніж зараз.
“Окупанти ослаблені: упродовж останніх двох місяців Росія втратила десятки тисяч людей у Бахмуті, яких не має ким замінити. Володимир Путін прийняв нові закони, які спростять “заготовку гарматного м’яса”, але минуть місяці, перш ніж новобранці будуть готові до дій”, – зазначили аналітики.
Видання акцентує і на тому, що союзники надають Україні все більше зброї. Йдеться про танки, високоточні ракетні комплекси, потужну артилерію, і мільйони патронів. Напередодні Польща та Словаччина передали винищувачі.
“Що робити Україні з тією перевагою, яку вона зараз отримала? Треба спробувати зламати або принаймні зірвати сухопутний міст, який з’єднує Крим із Росією через Донбас”, – йдеться у статті.
Аналітики видання зазначають, що від листопада 2022 року ситуація на полі бою не зазнала різких змін. Вони вважають, це поганим знаком, оскільки конфлікт перебуває під загрозою замороження вздовж нової “лінії розмежування”. А це, на думку аналітиків, може свідчити про нові ризики: тоді Україна буде позбавлена більшої частини доступу до моря, а це велика проблема для країни, яка залежить від експорту товарів.
“А тому, у випадку майбутніх переговорів, Україна має йти на них з більшою перевагою, і коли Росія зіштовхнеться з реальною загрозою втрати Криму, “це могло б переконати Путіна, що якщо він не домовиться, то втратить те, що має”, – передає видання.
Під час контрнаступу Україна втрачає перевагу чисельності військ.
“Якщо вдасться пробити оборону Росії, доведеться обережно використовувати такі прориви, інакше українські війська ризикуватимуть потрапити в оточення”, – вказано у повідомленні.
Також видання наголошує на тому, що союзники мають розуміти, що ймовірний наступ був не вирішальним, а отже доведеться і надалі надавати Україні військову допомогу.
“Коли пил вляжеться, Україні все одно потрібно буде зберегти те, що вона здобула, і зміцнити свою оборону, щоб ускладнити можливе повторне захоплення Росією”, – наголосили аналітики.
Аналітики додають, що “чим швидше Захід почне розкривати деталі гарантій безпеки, які він надасть Україні, тим краще”.