Сполучені Штати та їхні союзники намагаються посилити контроль за дотриманням санкцій проти РФ у Туреччині, яка розширила торгівлю з Росією під час війни в Україні.
Джерело : The Wall Street Journal з посиланням на американських чиновників
Як сказано в матеріалі, “Вашингтон залишається стурбованим тим, що Туреччина є хабом для порушення Росією санкцій, включаючи “флот-привид” для нафти з РФ, заходи в порти підсанкціонних російських вантажних суден зі зброєю, а також поставки товарів, таких як електроніка західного виробництва, яка потрібна Москві для війни проти України.
У спробах Росії продовжувати постачати нафту по всьому світу та фінансувати війну в Україні, зокрема, допомагає турецька фірма Beks Ship Management, яка з 2021 року купила 37 кораблів, багато з яких – старі нафтові танкери.
За словами неназваного західного дипломата, США проводять “постійний діалог із турецьким урядом з цих питань”. Він додав, що на Заході сподіваються “уникнути сценарію, в якому та чи інша турецька компанія потрапить під санкції”.
“Ми працюємо як з урядом, так і з приватним сектором, щоб поінформувати їх про дуже реальні ризики”, – зазначив дипломат.
Автори матеріалу вказують, що завдяки нижчим цінам та широкому колу постачальників РФ протягом війни вдалося збільшити свою частку на деяких найбільших світових нафтових ринках, змінивши спосіб, яким працює глобальне постачання енергоносіїв.
Видання вказує, що у квітні РФ ненадовго випередила Саудівську Аравію як найбільшого постачальника нафти до Китаю. Наразі вони приблизно зрівнялися, і аналітики очікують, що Росія знову вирветься вперед у найближчі місяці.
Нагадаємо, 23 червня Рада ЄС затвердила 11 пакет санкцій проти Росії, спрямований переважно на боротьбу з обходом існуючих санкцій.
Серед іншого, він передбачає заборону заходити до портів та шлюзів ЄС судам, яких компетентні органи підозрюють у причетності до перевезення підсанкційної нафти або нафти, купленої за ціною вищою за граничну.
Також завершується тимчасове вилучення із санкцій для Німеччини та Польщі щодо постачання сирої нафти з Росії через північну секцію нафтопроводу “Дружба”. Водночас, цим шляхом можна буде прокачувати нафту з Казахстану чи інших третіх країн.