У Telegram стався витік документів щодо вторгнення в Україну, які були пов’язані з російською державою. Записи складаються з 14 слайдів і показують карту України після успішного російського вторгнення та різноманітні промислові підприємства на її нещодавно захопленій території, які планується захопити. Про це опублікував телеграм-канал ВЧК-ОГПУ, сайт розслідувань, який документує злочинну діяльність російських олігархів.
У роботі йдеться про те, що якби вторгнення Росії в Україну було успішним у 2022 році, важка промисловість України була б захоплена олігархами.
По суті, документ під назвою «Концерн ДМЗ» містить презентацію бізнес-плану «розширення виробничих активів за результатами СВО».
На першому слайді показано мапу територіального поділу України після війни. Величезні території країни, включаючи всю Харківську, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську та Одеську області, знаходяться під контролем Росії.
Це означає, що в презентації Україна повністю позбавлена доступу до чорноморського узбережжя, усіх своїх портів і доступу до багатьох районів важкої промисловості, які забезпечують її значним джерелом доходу.
На другому слайді документу автор продовжує припущення щодо розширення існуючого металургійного заводу на сході України, Донецького металургійного заводу, ініціали якого вказують на DMZ.
У перекладі повідомлення йдеться: «Консолідація наявних фінансово-економічних, технічних і ринкових можливостей підприємств ключових галузей промисловості звільнених територій ДНР, ЛНР і Херсонської, Запорізької областей, які складають [економічну] основу Півдня. східний регіон колишньої України».
Далі в документі міститься перелік існуючих холдингів DMZ, мабуть, припускаючи, що ці місця будуть інтегровані з нещодавно придбаними сайтами. У перекладі йдеться про «підприємства, розташовані на звільнених територіях, [які] є можливими [кандидатами] на інтеграцію».
Деякі з цих об’єктів, включених до списку, є найбільшими в Європі гірничо-збагачувальними комбінатами, такими як Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат, Нікопольський завод феросплавів, які знаходяться в Дніпропетровській області, а також металургійний комбінат «Запоріжсталь» у Запорізькій області.
На сьомому слайді наведено низку українських заводів, які можна розглядати для захоплення після вторгнення.
Подальші слайди містять деталі щодо планів виведення нещодавно придбаних українських заводів на ринки Євразійського економічного союзу, Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Туреччини та Африки.
Росія продовжувала свої економічні відносини з багатьма з цих регіонів протягом всієї війни. В Африці, наприклад, лідери зустрілися з Путіним, щоб обговорити майбутні торгові відносини та політичний союз. Хоча 70% всієї російсько-африканської торгівлі зосереджено лише в чотирьох країнах: Єгипті, Алжирі, Марокко та ПАР.
Москва так само підтримувала торговельні зв’язки з багатьма південно-східними країнами, розвантажуючи свою нафту за зниженими цінами.
Можливість продовжувати торгівлю з цими регіонами такими речами, як сталь, вугілля та інші металургійні продукти, дозволила б Росії зміцнити її економіку, яка потрапила під санкції.
Передбачається, що концерн ДМЗ буде прагнути до встановлення прямих зв’язків з Кремлем, оскільки в плані поставлена мета приєднання концерну ДМЗ до «стратегічного партнера» та включення його підприємств у «держпрограми РФ». “