Голова ВПП Сінді Маккейн каже, що зернова угода з Росією потрібна, щоб нагодувати світ
Глава Всесвітньої продовольчої програми (WFP) попередив, що буде важко нагодувати світ, якщо Росія вийде з зернової угоди з Україною.
Сінді Маккейн розповіла в недільній програмі Бі-Бі-Сі з Лорою Кюнсберг, що угода, яка закінчується 18 травня, має бути продовжена.
Експортна угода дозволила Україні транспортувати мільйони тонн продовольства, незважаючи на триваючий конфлікт.
Угода була укладена за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року.
У той же час ООН також погодилася допомогти Москві сприяти її власним сільськогосподарським поставкам.
Що таке українська зернова угода і чи працює вона?
Угоду планується продовжувати на 120 днів, але Росія погрожувала вийти з угоди 18 травня через перешкоди для її експорту зерна та добрив.
Високопоставлені чиновники з Росії, України, Туреччини та ООН зустрілися в Стамбулі в четвер, щоб обговорити пропозиції щодо продовження угоди.
Зустріч завершилася без згоди Росії.
У Кремлі заявили, що президент Росії Володимир Путін може поговорити з президентом Туреччини Таїпом Ердоганом у короткий термін, якщо буде потрібно, щодо продовження угоди, але поки що про такі плани не повідомлялося.
Пані Маккейн, яка вступила на посаду минулого місяця, сказала, що вважає, що українським фермерам буде важко зібрати врожай цього року.
Про те, чи думала вона, що Росія підпише продовження чорноморської зернової угоди, вона сказала: «Ні, я не впевнена, я не впевнена, що вони це зроблять. Я чула те, що… це 50 /50 прямо зараз.
Вона закликала «кожного світового лідера» сприяти поновленню угоди та припинити конфлікт.
Міністерство оборони Туреччини заявило в четвер, що було досягнуто прогресу в переговорах щодо чорноморської зернової угоди і що сторони домовилися продовжити чотиристоронні технічні зустрічі.
Віце-прем’єр-міністр України Олександр Кубраков після переговорів заявив, що зернову угоду потрібно продовжити на більший термін і розширити. За його словами, переговори продовжаться онлайн.
Росія оприлюднила список вимог щодо власного сільськогосподарського експорту, які вона хоче виконати, перш ніж погодитися на продовження, включаючи перезапуск трубопроводу, який доставляє російський аміак до українського чорноморського порту, чого наполягала ООН.